Rezultate la olimpiade si concursuri

Acasa
Rezultate la olimpiade si concursuri

Rezultate la olimpiade si concursuri


X International Autumn Tournament in Informatics Shumen













Nume și prenumePremiu /medalieClasaSecțiunePagină Web
Mihnea AndreescuArgintVIIIJuniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Cristian VerdeArgintVIIIJuniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Luca MetehăuBronzVIIIJuniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Luca Perju-VerzottiBronzVIIIJuniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Daniel ApostolBronzIXEJuniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Matei TincaBronzX CSeniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Tiberiu MușatBronzX CSeniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Andrei ComanBronzXI ESeniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Robert PopoviciBronzXI ESeniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Felix PușcașuBronzXII BSeniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Alexandru PetrescuBronzXII ISeniorihttp://iati-shu.org/en/home/


CONCURSUL NAȚIONAL DE ESEURI DEDICAT CENTENARULUI MARII UNIRI




Nume si PrenumePremiul
VASILESCU ELIZAI
MARIN ANDREIPREMIUL SPECIAL

CONCURSUL „MICUL GATES” – Secțiunea SCRATCH





Nume si PrenumePremiul
DRAGOMIR DENISAI
DIACONU ALEXIAI
CONSTANTIN ANCAMentiune
IONESCU DARIAMentiune

BALCANIADA DE MATEMATICĂ PENTRU SENIORI BMO 2018

Nume si PrenumeMedalie
Ciprian-Mircea BONCIOCATAur

Olimpiada Internationala Pluridisciplnara Tuymaada, Yakutia Rusia – sectiunea Fizică



Nume si PrenumeMedalie
Tudor-Gabriel MOCIOIAur
Andrei-Călin DIACONUBronz

Olimpiada Internationala de Stiintele Pamantului (IESO), Thailanda

Nume si PrenumeMedalie
Andrei MarinBronz

OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE ȘTIINȚE – OLANDA, decembrie 2017

Nume si PrenumeMedalie
Tudor MOCIOIArgint

Olimpiada de matematica din Italia

Nume si PrenumeMedalie
Andrei GhigheciAur
Bogdan BabanArgint
Mihai CrăciunArgint
Tudor CabaArgint
Victor PopescuBronz
Tudor BazacBronz
George RăducanuBronz

OLIMPIADA EUROPEANĂ DE MATEMATICĂ PENTRU FETE – FLORENȚA ITALIA

Nume si PrenumeMedalie
Alexandra TimofteAur

European Junior Olympiad in Informatics

Nume și prenumePremiu / medalieClasaPagina Web
Musat Tiberiu-Ioan
AurIX Chttp://ejoi.org/
Tinca MateiArgintIX Chttp://ejoi.org/

Romanian Master of Informatics

Nume și prenumePremiu / medalieClasaPagina Web
Constantin-Buliga StefanAurXII Dhttp://rmi.lbi.ro/rmi_2017/
Petrescu Alexandru
ArgintXI Ihttp://rmi.lbi.ro/rmi_2017/
Musat Tiberiu-Ioan
ArgintIX C
http://rmi.lbi.ro/rmi_2017/
Tinca Matei
ArgintIX C
http://rmi.lbi.ro/rmi_2017/
Magureanu Livia
BronzXII D
http://rmi.lbi.ro/rmi_2017/
Popovici Robert Adrian
BronzX E
http://rmi.lbi.ro/rmi_2017/

Shumen International Autumn Tournament in Informatics

Nume și prenumePremiu /medalieClasaSecțiunePagină Web
Tinca Matei
AurIX C
Juniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Musat Tiberiu-Ioan
ArgintIX C
Juniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Luchianov Alexandru
ArgintVIIJuniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Constantin-Buliga Stefan
AurXII D
Seniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Petrescu Alexandru
BronzXI I
Seniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Florescu Cella
BronzX E
Seniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Rebegea Amalia
BronzXI I
Seniorihttp://iati-shu.org/en/home/
Coman Andrei
BronzX E
Seniorihttp://iati-shu.org/en/home/

Zhautykov International Olympiad 2018



Nume și prenumePremiu / medalieClasaPagină Web
Constantin-Buliga StefanAurXII Dhttp://izho.kz/
Petrescu AlexandruBronzXI Ihttp://izho.kz/
Dobrinoiu MonicaBronzhttp://izho.kz/

Olimpiada Internațională de Informatică pe Echipe IOIT 2018

EchipăComponențăPremiu / medaliePagină Web
KappaStefan Constantin-Buliga, Anca-Elena Anghel, Dan-Andrei Ursu, Andrei-Alexandru BuneaIhttp://cni.nt.edu.ro/ioit/
SlavSqodersAndrei Diaconu, David Demetriad, Robert Popovici, Alexandru Stoica, Rares Cautis, Radu PriboiIIhttp://cni.nt.edu.ro/ioit/
WerebearsAlexandru Petrescu, Amalia Rebegea, Dragos Dumitrescu, Gabriel Tulba-Lecu, Andreea Knopf, Stefan ManolacheIIIhttp://cni.nt.edu.ro/ioit/

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR „PROSOFT@NT”

Nume si PrenumePremiu
Tinca MateiI
Hârşan Ovidiu RăzvanI
Crăciun MihaiI
Crăciun Mihai, Tinca Matei, Hârşan Ovidiu RăzvanII

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ENGLEZĂ

ClasaNumele si prenumelePremiu
XIILidia DobreaIII
XIITeodora DobrotăMentiune

CONCURSUL NAȚIONAL BRIGHT SPEAKERS

Numele si prenumelePremiu
Maria RotaruI
Iulia DinuIII
Andreea IstrateMentiune
Alexandru Mathias NițăMentiune

Concursul Interjudețean de matematică și fizică ”Laurențiu Panaitopol”
Ed. a 8-a, mai 2018

Nume si PrenumePremiu
VASILE VLAD RAULI
ONOSE ALINA IULIAII

CONCURSUL NAȚIONAL INFOEDUCAȚIE

Nume si PrenumePremiu
SURDU-BOB ALEXANDRUMențiune
CONSTANDA VALENTIN-MARIANIII – secțiunea WEB

CONCURSUL NAȚIONAL PROSOFT





Nume si PrenumePremiu
CRĂCIUN MIHAII – MATEMATICĂ
Tinca MateiI
Hârşan Ovidiu RăzvanI
CRĂCIUN MIHAIII – ECHIPE
TINCA MATEIII – ECHIPE

FESTIVALUL-CONCURS DE PROZĂ SCURTĂ “GIB MIHĂESCU”, EDIȚIA A XX-A


Nume si prenumePremiu
Raluca TudorI
Andreea KnophII
Mihaela PantelimonIII
Maria RotaruMentiune
Bogdan GulieMentiune
Tudor Andrei DincăMentiune
Diana-Cristina NucuțaMentiune
Olimpiada Internationala Pluridisciplinara Yacutzia
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
XPetrescu AlexandruARGINT
Olimpiada Internațională de Matematică
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
IXTimofte AlexandraMENTIUNE DE ONOARE
XIBonciocat CiprianBRONZ
XIOcian MihneaBRONZ
Balcaniada de Informatică
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
XIConstantin-Buliga StefanARGINT
Olimpiada Europeană de Matematică pentru Fete
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
IXTimofte AlexandraARGINT
Concursul pluridisciplinar Tuymaada
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
VIIIBăban BogdanMENȚIUNE DE ONOARE
IXBazac TudorMENȚIUNE DE ONOARE
XGhigheci Andrei Bronz
Concursul International Infomatrix 2017
ClasaNume si prenumePremiulMedalieSecțiune
XILazar CristianaIAURComputer Art
XIKaznovsky CristianBronzRobotica
Informatica
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
VNEAGOIE MARIAIIAur
VPRIBOI LUCA-MIHAIMențiuneAur
VSEBA VLAD-IONUTMențiuneArgint
VBĂLAN TEODOR-OVIDIUMențiuneArgint
VBOABEÅž RĂZVAN-MIHAIMențiuneArgint
VILUCHIANOV ALEXANDRUIIAur
VIVERDE FLAVIU-CRISTIANMențiuneAur
VIPERJU-VERZOTTI LUCAMențiuneAur
VIVLADUTU CRISTIAN-VLADMențiuneArgint
VILUPU STEFAN-DRAGOSMențiuneArgint
VISLANINA IULIAMențiuneArgint
VIDINCA AELIUS-GABRIELArgint
VICIOCIEA RARES-ANDREIArgint
VIMETEHAU LUCA-MIHNEAArgint
VIIAPOSTOL ILIE DANIELIAur
VIIINDREIAȘ MIHAIMențiuneArgint
VIIJIANU IOANAMențiuneArgint
VIIITINCA MATEIIAur
VIIIMOCIOI TUDOR GABRIELMențiuneArgint
VIIIALAZAROAIE ANDRAMențiuneArgint
VIIIMUSAT TIBERIU-IOANMențiuneArgint
VIIICOSTESCU MATEIBronz
VIIIIONESCU CIPRIANBronz
VIIIVLAD COSTIN ANDREIBronz
VIIIROMAN TUDOR IOANBronz
VIIICAZACU MIHNEABronz
VIIICIOLTAN ANDREI FLORINBronz
VIIIPIȚUR STEFAN-ALEXANDRUBronz
IXFlorescu CellaIIIAUR
IXPopovici Robert AdrianMENȚIUNEAUR
IXComan AndreiMENȚIUNEAUR
IXDemetriad David StefanARGINT
IXPacurar Alexandru ValerARGINT
IXCautis Rares NicolaeBRONZ
IXCraciun MihaiBRONZ
XHârșan Ovidiu RăzvanMENȚIUNEAUR
XPetrescu AlexandruMENȚIUNEAUR
XBoca Antonia IrinaMENȚIUNEARGINT
XPop Ioan CristianMENȚIUNEARGINT
XIConstantin-Buliga StefanIIIAUR
XICretu Bogdan CristianMENȚIUNEAUR
XIMagureanu LiviaMENȚIUNEARGINT
XIEnescu TudorMENȚIUNEARGINT
XINiculescu Tudor-HoriaBRONZ
XIIDumitru-Popescu VladMENȚIUNEARGINT
Tehnologia Informației
ClasaNume si prenumePremiulMedalieSecțiune
XIMELINTE PAUL EDUARDBRONZTIC
XIVÃŽJOAICA SORINARGINTC#
XIIALEXANDRU IOAN CRISTIANIIIAURTIC
XIIÈšURÈšULEA ALEXANDRA GEORGINAARGINTTIC
Matematica
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
VCÃŽRLIGEANU ADELA ALEXANDRAMENTIUNEARGINT
VISLÄ‚NINÄ‚ IULIAMENTIUNEARGINT
VINECULA VLADIMIR GEORGEMENTIUNEARGINT
VIVLÄ‚DUÈšU CRISTIAN VLADBRONZ
VIIPOPESCU VICTORMENTIUNEARGINT
VIIIGNUȚA CIUNCANU IASMINAARGINT
VIIIBĂBAN BOGDANMENTIUNEARGINT
IXTIMOFTE ALEXANDRAIAUR
IXCOMAN ANDREIMENTIUNEARGINT
IXCRÄ‚CIUN MIHAIMENTIUNEARGINT
IXBAZAC TUDORBRONZ
IXMOHANU HERBERTBRONZ
IXCABA TUDOR IOANBRONZ
IXSTOICA ALEXANDRUBRONZ
XGHIGHECI ANDREIIIIAUR
XMANOLACHE STEFANBRONZ
XIBONCIOCAT CIPRIANIAUR
XIOCIAN MIHNEAMENTIUNEARGINT
XIIPASCADI ALEXANDRUIIAUR
Chimie
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
VIIICazacu MihneaMENTIUNE SPECIALA
IXAnghel RăzvanMENTIUNE SPECIALA
IXAnton CosminMENTIUNE SPECIALA
IXSima AndreeaMENTIUNE SPECIALA
IXTrifu AmeliaMENTIUNE SPECIALA
XTender LauraMENTIUNE
XAbrudan AlexandruMENTIUNE
XIAnghel CristianMENTIUNE SPECIALA
Fizică
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
VIVERDE FLAVIU CRISTIANMENTIUNE ARGINT
VIRADU MIRUNABRONZ
VIIAXENIE RAISAARGINT
VIIPRIPON MARADIPLOMA DE ONOARE
VIIIMOCIOI TUDOR GABRIELMENTIUNEAUR
IXCOMAN ANDREIMENTIUNEAUR
IXDIACONU ANDREI CALINMENTIUNEAUR
XIVAMESU MARIAMENTIUNE ARGINT
XIIDOBRINOIU MONICA CRISTINAMENTIUNEARGINT
Limba si Literatura Română
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
IXRotaru MariaPREMIU SPECIAL
XBoca AntoniaPREMIU SPECIAL
XIDumitrache SabinaIII
XIStanciu BiancaPREMIU SPECIAL
Limba Engleza
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
XIDobrotă TeodoraMentiune speciala
Istorie
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
IXGULIE BOGDANMENTIUNE
Geografie
ClasaNume si prenumePremiulMedalie
XIIGLORIA TERZIMENTIUNE
Infoeducatie
ClasaNume si prenumeCategoriePremiul
XILazar CristianaMultimediaIII
IXCioltan Marian AlexandruSoft UtilitarMentiune
XI & XIConstanda Valentin Marian & Lazar CristianaPagini WebMentiune
XI & XIConstanda Valentin Marian & Lazar CristianaSoft EducationalMentiune