ECHIPA DE BASCHET A COLEGIULUI, LOCUL 3 PE BUCUREȘTI

ECHIPA DE BASCHET A COLEGIULUI, LOCUL 3 PE BUCUREȘTI

Că la Vianu nu știm doar să învățăm ci să și jucăm, nu se mai îndoiește nimeni.

O reconfirmare a acestui lucru a venit în acest weekend când echipa masculină de baschet a liceului nostru, coordonată de profesor și inspector de specialitate ISMB Ortansa Farkaș, a câștigat finala mică a unei puternice competiții organizată în colaborare cu ISMB – Cupa Edu 2022.

La aceasta competiție au participat 24 de echipe puternice din licee bucureștene teoretice, tehnice dar și cu clase vocationale sportive, printre care: Colegiul Național „Cantemir Vodă”, Colegiul Național Bilingv „George Coșbuc”, Colegiul Național „Iulia Haşdeu”, Colegiul Național „I. L. Caragiale”, Colegiul Național „Spiru Haret”, Colegiul Național „Mihai Viteazu”, Colegiul Naţional „Grigore Moisil”, Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Colegiul German „Goethe”, American International School Of Bucharest, Cambridge School Of Bucharest, Liceul Româno-Finlandez , Olga Gudynn Int’l School, International School Of Bucharest, Avenor College.

Echipa colegiului nostru s-a clasat pe un onorant loc 3.

Aceasta a fost formată din:
Iovănescu Mihnea – clasa a XII-a I
Ivan Dragoș – clasa a XI-a I
Spoială Alexandru – clasa a XI-a G
Ivănescu Bogdan – clasa a XI-a C
David Radu – clasa a XII-a G
Moga Eduard – clasa a XI-a F
Carășel Vlad – clasa a XI-a D
Dumitrescu Luca – clasa a XI-a I
Bălan Teodor – clasa a XI-a E
Ilie–Goga Victor – clasa a X-a H

Felicitări elevilori noștri și profesorului coordonator!